Dodatek ke školnímu řádu

Mateřská škola, Praha 2, Viničná 1

DODATEK KE ŠKOLNÍMU ŘÁDU

Organizace  dne

Dítě přivádí nebo odvádí pouze jeden dospělý, předá dítě paní učitelce a nebude vstupovat do třídy, v budově bude mít roušku, každý rodič si zajistí své návleky na boty, ne textilní!, které bude pravidelně měnit, nebude chodit bos.

U vstupu do budovy si každý dospělý vydezinfikuje ruce, hlídejte si, aby vás v prostorách školy nebylo mnoho, případně vyčkejte, až někdo odejde,

Předávání dítěte, prosíme, uskutečněte bez většího zdržování!

Rozhovor a dotazy na dítě uskutečněte s paní učitelkou po skončení její pracovní doby v rámci konzultace a po předchozí domluvě, případně telefonicky nebo mailem

Při nástupu do školky, předají zákonní zástupci dítěte vlastní prohlášení o tom, že se v posledních 14 dnech nesetkali s někým, kdo by trpěl nákazou COVID – 19nebo se s nikým, kdo je v karanténě, nestýkali. Dále uvedou, že v posledních 14 dnech(17. 8. – 31. 8.) nepobývali v, ministerstvem zdravotnictví,  označených rizikových  oblastech.V takovém případě může dítě nastoupit až po uplynutí karanténní doby (10  dnů od doby návratu) nebo přinést k nahlédnutí osvědčení o negativním testu na COVID – 19.

V případě příznaků onemocnění dítěte (kašel, teplota, rýma, bolest v krku, bolest hlavy, zvracení, průjem, ztráta chuti), navštivte svého pediatra. V žádném případě nevoďte dítě do mateřské školy!!!

Pokud se jakýkoliv z příznaků projeví u dítěte během pobytu ve škole, budou rodiče bezprostředně kontaktováni a musí si ihned své dítě vyzvednout! Argumenty o výjimkách zdravotního stavu (zadní rýma, alergická rýma, chronický kašel – nebudou brány na zřetel, pokud není v evidenčním listě nebo dodatečně na výpisu z karty konstatováno chronické onemocnění pediatrem.

(I obyčejná rýma – je zpravidla způsobena viry!)

Vybavení dětí

bačkory – podepsané, ne pantofle, kroksy, sandálky, tenisky!

bačkory musí mít pevnou podrážku

Převlečení na zahradu je nutností!

Děti nemohou být ve třídě a hrát si na koberci v tom samém oblečení, ve kterém si hrály na písku.

Na spinkání – pyžamko – podepsané a hlavně podle počasí

Nenechávejte zbytečně hodně věcí a botiček v šatně (ztěžuje to denní dezinfekci prostoru)

Náhradní oblečení (kalhotky, slipy, ponožky, tričko) – mějte podepsané v igelitovém sáčku v šatně

Rouška – není povinná, ale každé dítě bude mít jednu v sáčku a podepsanou            v šatně

Adaptace

vzhledem k situaci s COVID – 19, není možné umožnit rodičům ani mladším sourozencům vstup do třídy

Dítě připravte tak, abyste ho mohli předat paní učitelce v co nejkratším čase

Nové děti, zejména ty nejmladší, budou první týden chodit pouze na dopoledne a rodiče si je budou vyzvedávat po obědě.

V adaptační době, i když už bude dítě spát, nenechávejte je po celou provozní dobu ve školce. Odloučení od matky na 10 hodin je příliš dlouhé.

Ve středu 9.9.2020  je schůzka rodičů dětí ze všech tří poboček (Viničná, Rybníček, Trojická) v Apolinářské zahradě v 17 hod s paní ředitelkou                              a pedagogickým sborem  k plánům školy školnímu roku a plánu školy

Dodatek ke školnímu řádu j platný od 1. 9. 2020 do odvolání – pevně věřím, že to bude brzy!!!

25. 8. 2020                                                              Hana Tomášová

Příspěvek byl publikován v rubrice Viničná 1/440, Trojická 18/397, Na Rybníčku 8/1482, ZÁPIS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.