Karanténa

Moji všichni milí rodiče,

jak jsme se včera obávali a pak neobávali, tak teď to na nás spadlo. Jsme v karanténě. Jako kontakty s Covid pozitivní osobou jsem uvedla děti, které byly přítomny ve čtvrtek 8. nebo v pátek 9. nebo v pondělí 12. 10. ve školce. A samozřejmě taky všechny nás dospělé.

Karanténa je do 22. 10.2020 včetně, pokud půjdete s dítětem na odběr a doložíte to. Pokud ne, trvá 14 dní můžete přijít se zdravým dítětem 27. 10. 2020. Sledujte web, budu vás informovat. Přečtěte si pozorně poučení od HSHMP níže a řiďte se jejich pokyny. Můžete mi psát na mail, pokud budete mít nějaké dotazy. Držím nám všem palce, aby už nikdo neonemocněl!!!

Vážená paní ředitelko,

Dne 12. 10. 2020 byli děti  a učitelé Vaší školy ( pobočka Viničná 1) naposledy v kontaktu  s osobou, která je Covid pozitivní. Epidemiologickým šetřením byly u Vámi zaslaných kontaktů shledány důvody pro karanténní opatření do 22. 10. 2020.

Karanténní opatření zahrnují: v současné době vyšetření  výtěr z krku a z nosu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10. dne. Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek z 10. dne karantény bude negativní, karanténa končí, bez potvrzení od lékaře nastupuje zpět do školy/zaměstnání. V případě, že se nepodaří provést RT-PCR test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, se karanténní opatření asymptomatických osob ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Seznam odběrových míst:

https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci, nechodí se na nákupy ani jinam.

Rady a doporučení pro domácí karanténu/izolaci viz:

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu-izolaci-5215_5215_519_1.html

Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (vysoké horečky, dušnost apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat  informací o probíhající karanténě.  

Žádanku na vyšetření osobám v karanténě vystaví obvodní lékař  elektronicky, na odběrovém místě postačí mít u sebe kartu pojištěnce.

Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ty považujeme za kontakty kontaktů a pouze v případě pozitivního nálezu u aktuálního kontaktu by byla činěna další opatření u nich.

Z důvodu včasného zabránění dalšího šíření infekce COVID-19 ve společnosti Vás žádám o předání tohoto sdělení osobám, které jste uvedl/a jako rizikový kontakt.

Z důvodu včasného zabránění dalšího šíření infekce COVID-19 ve společnosti Vás žádám o předání tohoto sdělení zákonným zástupcům žáků, které jste uvedla jako rizikový kontakt.

Případné další dotazy Vám zodpovím na níže uvedeném tel. čísle a e-mailové adrese.

Děkuji za spolupráci,

Bc. Kateřina Malinová

RADA ODDĚLENÍ HYGIENY DĚTÍ A MLADISTVÝCH

Měšická 646/5, 190 21 Praha 9

katerina.malinova@hygpraha.cz

+420 281 000 421

+420 733 673 984

Příspěvek byl publikován v rubrice Viničná 1/440. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.