Vánoce 2020 – promluva, která nebyla moc slyšet, protože na křižovatce….

Milí a vážení přátelé, rodiče, děti, kolegyně a náhodní kolem jdoucí! Přesně po roce se scházíme k oslavě Vánoc.

Tentokrát na pozemku školky – přímo pod klenbou nebes. Kdyby nám někdo vloni řekl, jaký rok a jaké zkoušky nás čekají, nevěřili bychom, stejně jako ten biblický nevěřící Tomáš. A já už vůbec ne, protože jsem Tomášová…. Ale vážně: Díky vám –  všechny mé drahé kolegyně – Deniso, Sandro, Moniko, Báro, Věruško, Míro, Hanko, Petro, Markéto, Lenko, Marcelo, Evelínko, Jano, Radko a nesmím zapomenout i paní ředitelko –  zvládáme všechny ten nerovný boj se ctí a s grácií.  A to především za pomoci vás rodičů a hlavně dětí. Jak statečně a s porozuměním vy rodiče nesete nové řády a novely nových řádů, tak děti s bravurou zvládají všechny další nároky a úkoly na ně kladené. Adaptace dětí na nové časy, na lidi, na prostředí a hlavně na rozloučení s náručí rodičů se v poslední době musí vejít mezi rám dveří do školky. O to víc si my, všechny paní učitelky, vážíme vaší vstřícnosti a vašeho nesmírného pochopení. Snažíme se i mezi těmi rámy dveří s vámi komunikovat, jak nejlépe umíme, je ale pravdou, že s  přicházející zimou je to pro nás těžší a těžší. Počet zipů, vrstev oblečení a prstíčků v rukavicích přibývá s nižší teplotou matematickou řadou. Ale úměrně tomu roste samostatnost a inteligence vašich – našich dětí. Jsou boží!!! Věřím s upřímným srdcem tomu, že všechno co nám život přináší, má nějaký smysl. A nejsem v tom sama! Vím, že to tak cítí i drtivá většina lidí kolem mě! To je moc důležitý a povznášející pocit. Vy, důvěřujeme nám a my důvěřujeme vám. Není to jen fráze, že to společně ustojíme. My spolu porosteme, pokoříme tu letošní neochotu osudu urovnat nám cestu a vím, že se zase sejdeme za rok, a to v kostele u svatého Apolináře na koncertě a přivítáme lepší časy a Vánoce v roce 2021. Přeju vám všem – dětem  a jejich rodinám, svým kolegyním a kolegovi a jejich rodinám, v neposlední řadě i sobě a své rodině krásné Vánoce a šťastný rok 2021. Prostě všem lidem, které máme rádi !!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Viničná 1/440, Trojická 18/397, Na Rybníčku 8/1482. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.