Únor 2021

Vážení a milí rodiče!

Dnes se mi přihodila velice nepříjemná situace. Dostala jsem u dveří vyčiněno, že se nevědělo, že mají děti z Kuřátek  Masopustní rej a můžou přijít v kostýmu. Docela hodně mě to bylo líto. Není to totiž pravda. Říkala jsem to včera každému mezi dveřmi při odevzdávání dětí. U Kuřátek jsme vyrobili čepičky s nápisem Masopust a děti věděly, že to bude zítra. Sovičky to věděly také, už dřív. Hodně jsme si o tom tématu povídali.

Každou chvíli některý pedagog chybí z důvodů preventivní karantény. Není sice ve styku s Covidem, ale je třetí osobou. Sloužíme za něj my ostatní i celé dny! Já jsem ještě nikdy nechyběla, a protože si ty preventivní karantény vymýšlím, hlavně proto, abych chránila ostatní, především děti, sloužím ty služby často já – třeba dnes od 7 do 17 hodin a včera také. Byla bych moc ráda, kdybyste si všichni uvědomili, že děláme i činnost za vás – to je v normální době byste děti přivedli, převlékli a pak je předali pedagogovi ve třídě. Totéž by se stalo i při vyzvedávání – pedagog by vám předal vaše dítko a vy byste si je převlékli a odvedli domů. Teď je to břemeno celé na nás a lítáme někdy jak hadr na holi. Oblečení všech 48 dětí nemůžeme znát, a přesto každý den vyslechneme, že jsme něco stratili. Ovšem podepsané to všichni nemají. Už teď je spousta rukaviček, ponožek, slipů, nátělník, tričko atd. bez podpisů na kupičce ve Ztrátách a nálezech. Zkuste si obléknout a obout cvičně 40 dětí teď v zimě i s prstíčkovými rukavicemi 4x denně. A k tomu ještě 4x ve třídě. Přesto se snažíme, abyste ani vy ani děti neměli pocit ne komfortu. Může se v tom blázinci stát, že ne ke každému se dostanou všechny ponožky a aktuální informace. Můžete se ale přeci v klidu zeptat anebo zatelefonovat. Myslím si opravdu upřímně, že si ani já ani mé mladé kolegyně a kolega nezasloužíme takové jednání.

 Buďme prosím v těchto hnusných časech na sebe hodní a chápejme jeden druhého. Doba je zlá a my chceme ve Viničné mít ostrov bezpečí a lásky a důvěry.

Hana Tomášová

Příspěvek byl publikován v rubrice Viničná 1/440. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.