Návrat předškoláků

Vážení rodiče a milé děti.

Od pondělí 12. 4. 2021 se vrací děti do školky. K našemu velkému zklamání, vláda pustí jen povinné předškoláky, to znamená děti, které se narodily 31. 8. 2015 a dříve.

Při příchodu změříme teplotu, a poté se děti budou povinně testovat neinvazivními testy, které nám dodalo MŠMT. Testovat se bude z přední části nosu, dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Test provede rodič před pedagogem, poté počká venku s dítětem do vyhodnocení – cca 15 minut a poté, pokud bude test negativní, odejde. Pokud bude nejednoznačný nebo pozitivní, odejde s dítětem na PCR test do odběrového místa.

Děti budou mít před budovou povinně chirurgickou roušku nebo respirátor, rodiče respirátor!!! Rodiče budou docházet s dětmi v etapách, budou čas, daný školou respektovat! Venku, při čekání na výsledek testu, budou všichni dbát na rozestupy, za děti ručí rodiče. Dávejte pozor před testováním a před výsledky na distanc, aby v případě pozitivního výsledku u jednoho dítěte, nemusela celá skupina do karantény!!!

Dítě, které prodělalo COVID, se musí prokázat povrzením pediatra nebo HSHMP. Po uplynutí lhůty se musí opět testovat. Veškeré informace a dokumenty budeme ukládat v souladu s GDPR.

Děti ve škole nebudou v rouškách, ale musí mít jednu náhradní v batůžku. Dbejte na hygienu roušek.

Sledujte zdravotní stav dítěte – zejména teplotu, kašel, dušnost, bolesti břicha, průjem, zvracení, bolest v krku, bolest hlavy, rýma, ucpaný nos, únava. V případě výskytu i jednotlivého příznaku, nevoďte dítě do školky a jděte s ním na test.

Distanční vzdělávání od 12. 4. 2021 končí. Každý týden něco přidáme, protože nám je dětí, které vláda do školky nepustí, líto.

Těšíme se a přejeme hlavně zdraví. Prosím sama za sebe a za pedagogy – buďte, prosím, trpěliví!

Příspěvek byl publikován v rubrice Viničná 1/440, Trojická 18/397, Na Rybníčku 8/1482. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.